Wypadek z udziałem pijanego sędziego

Jak się okazuje ostatnie dni, a szczególnie wieczory są bardzo felerny pod względem wypadków w Rybniku. Oprócz śmiertelnego wypadku z udziałem pieszej miał miejsce również wypadek na ulicy Gliwickiej, gdzie kierujący pojazdem sędzia Sądu Okręgowego w Rybniku był pijany.

Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych, gdzie kierujący Skodą najechał na tył samochodu marki Ford. Fordem kierował starszy, 81 letni mężczyzna, podróżował wraz z 79 letnią pasażerką. Kierujący Skodą, nie stosujący się do przepisów ruchu drogowego sędzia miał 1,2 promila alkoholu. Zgodnie z procedurami wszelkie organy sądownicze zostały poinformowane o nagannym zachowaniu sędziego.

Sprawa zakończy się w sądzie, gdzie orzekać będzie Prokuratura Krajowa.  Sędzia sprawował urząd przewodniczącego na jednym z wydziałów Sądu Okręgowego w Rybniku. Do sądu wpłynął także wniosek dotyczący immunitetu sędziego. Sędzia powinien ponieść należytą karę za swoje postępowanie. Uchylenie immunitetu pozwoli wymierzyć odpowiednią karę, adekwatną do czynu.