Warsztaty teatralne w Domu Kultury w Rybniku

W sobotę 24 października w Domu Kultury w Rybniku rozpoczną się warsztaty teatralne.

Rozpoczęcie warsztatów nastąpi o godzinie 9:00 rano i potrwa do godziny 14:00. Cały czas można się zapisywać na bieżące wydarzenie telefonicznie, lub e-mailowo. Można by było także osobiście w siedzibie Domu Kultury w Rybniku, niemniej jednak przez obecną sytuację zaleca się unikanie osobistych wizyt. Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 100 zł od osoby.

Podczas warsztatów nowi aktorzy zapoznają się z nowymi technikami improwizacji. Warto połączyć przyjemne z pożytecznym na tym etapie, ponieważ zajęcia mają także charakter zabawny. A kto powiedział, że połączenie dobrego humoru z nauką jest złe? Nie jest. Warsztaty będą prowadzone pod okiem Artura Jóskowiaka, który jak się okazuje ma nienaganną prezencję w CV w zakresie aktorstwa, czy improwizacji. Ponadto warto dodać, że jest także nauczycielem, oraz trenerem improwizacji oraz trenerem biznesu. Jest także komikiem i absolwentem filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Warto podkreślić, że jest również odpowiedzialny za założenie Teatru Improwizacji Improkracja.

Już samo przedstawienie osoby Jóskowiaka powinno zachęcić wszystkich fanów i zwolenników teatru. Ćwiczenia jakie spotkamy podczas zajęć mają nas zaangażować do działań, oraz do współpracy w grupie. Autor pokaże wiele technik związanych z improwizacją, a także wskaże metody jak używać refleksu. Co ciekawe ten rodzaj teatru nie ma schematów i scenariusz, wszystko w rękach aktorów. Jak sama nazwa wskazuje trzeba improwizować.