71. edycja Vinyl Swap: giełda płyt winylowych i sprzętu grającego w Bibliotece Głównej

Aficionados muzyki na różnych nośnikach mogą już zacząć cieszyć się na przyszły miesiąc! Bowiem w lipcu zaplanowano 71. odsłonę Vinyl Swap, wydarzenie, które od długiego czasu przyciąga kolekcjonerów i miłośników muzyki. W tym roku spotkanie odbędzie się w Bibliotece Głównej, gdzie będziemy mieli możliwość wymiany, sprzedaży oraz zakupu płyt winylowych, CD i sprzętu audio.

Vinyl Swap jest wydarzeniem o bogatej historii, które narodziło się w październiku 2014 roku. Pierwsze dwie edycje miały miejsce w klubie Pod Teatrem, a następnie baton organizacyjny przejęła Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna. Przez kolejne lata giełda była lokowana w różnych miejscach, m.in. w Teatrze Ziemi Rybnickiej. W ubiegłym roku powróciła na stałe do Biblioteki Głównej, gdzie organizowana jest do dziś – odwołując się tym samym do złotej ery giełd winylowych lat 70. i 80. XX wieku, kiedy to spotkania tego typu odbywały się w studenckim klubie Ćwiek.

71. edycja Vinyl Swap ma wiele do zaoferowania. W niedzielę, 14 lipca, od godziny 9:00 do 13:00, Biblioteka Główna stanie się prawdziwym centrum muzycznym. Uczestnicy będą mogli przeglądać szeroki wybór płyt winylowych, CD oraz innych muzycznych wydawnictw. Dodatkowo, będzie okazja do zakupu sprzętu audio – idealnego dla tych, którzy planują uaktualnić swoje domowe systemy audio.

Wejście na to wydarzenie jest darmowe, co pozwala każdemu miłośnikowi muzyki wziąć udział w tej unikalnej inicjatywie. To idealna szansa nie tylko na poszerzenie swojej kolekcji, ale również na spotkanie z innymi entuzjastami i podzielenie się swoją wiedzą oraz doświadczeniem.

Organizatorzy wydarzenia przypominają, że ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, wystawcy muszą wcześniej zarezerwować swoje stoiska. Można to zrobić dzwoniąc pod numer telefonu 794 581 578. W dniu wydarzenia dostęp dla wystawców do budynku od strony parkingu na zapleczu Biblioteki będzie możliwy w godzinach od 7:00 do 9:00.

Nie zwlekajcie ze zgłoszeniami – miejsca są limitowane, a zainteresowanie zwykle jest duże. Vinyl Swap to nie tylko okazja do zdobycia unikalnych płyt, ale również szansa na nawiązanie nowych znajomości i wymianę doświadczeń z innymi kolekcjonerami.

Zapraszamy wszystkich serdecznie na 71. edycję Vinyl Swap! Muzyka łączy nas wszystkich.