W najbliższą sobotę "Lufcik na tropie czystego powietrza" – unikalna gra terenowa na Błoniach

Nadchodząca sobota na Błoniach w dzielnicy Paruszowiec-Piaski obfitować będzie w niespotykane atrakcje. Tego dnia mieszkańcy będą mieli szansę uczestniczyć w niecodziennej grze terenowej zatytułowanej „Lufcik na tropie czystego powietrza”. Zabawa ta stanowi doskonałą okazję do aktywnego spędzenia czasu na łonie natury, a także zdobywania wiedzy na temat ochrony środowiska.

Teren gry obejmie obszar Błoń, który znajduje się w określonej dzielnicy. Wydarzenie przewidziane jest na godziny od 10:00 do 16:00. Start i koniec trasy zostały zaplanowane przy boisku piłkarskim, które mieści się na placu zabaw przy ul. Za Torem 17D. Gra polegać będzie na rozwiązaniu dziewięciu zagadek, rozmieszczonych zgodnie ze specjalną Mapą Gry. Gracze będą musieli odnaleźć wszystkie punkty oraz prawidłowo rozwiązać zagadki w wyznaczonym czasie.

Gra terenowa ma swoje cele, a jej organizatorami są pracownicy Urzędu Miasta, dokładnie Referatu Ochrony Powietrza. Jest to element większego projektu LIFE “Śląskie. Przywracamy błękit”, którego misją jest wszechstronne wykonanie Programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego. Główne założenie gry to edukacja i podniesienie świadomości lokalnej społeczności na temat jakości powietrza i ochrony środowiska.

Uczestnicy, którzy z sukcesem zakończą wszystkie zadania związane z grą, mogą liczyć na upominki. Nagrody są dofinansowane ze środków Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To dodatkowy bodziec, aby nie tylko bawić się dobrze podczas gry, ale także zdobyć wartościową wiedzę na temat ochrony środowiska.

Takie wydarzenia jak „Lufcik na tropie czystego powietrza” są niezmiernie istotne dla społeczności lokalnej. Nie tylko stanowią okazję do aktywnego wypoczynku w rodzinnym gronie czy z przyjaciółmi, ale także uczą i uświadamiają. Promują one zdrowy tryb życia i zachęcają do troski o nasze wspólne dobro, jakim jest czyste powietrze.

Zachęcamy serdecznie wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. To doskonała okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat ochrony powietrza, a przy okazji miło spędzić czas na świeżym powietrzu w gronie najbliższych.