Czeski przewoźnik Gepard Express planuje uruchomienie połączenia kolejowego z Rybnika do Charkowa

Do niedawna istniały plany na przeprowadzenie połączenia kolejowego między chorwackim Splitem a polskim Rybnikiem, jednak te aspiracje ostatecznie się nie spełniły. Tym razem pytanie brzmi: Czy potoczy się to inaczej, kiedy w grę wchodzi inny czeski przewoźnik – Gepard Express? Firma ta wyraziła chęć wejścia na polski rynek i uruchomienia trasy prowadzącej do Charkowa na Ukrainie, która miałaby przebiegać przez takie miasta jak Rybnik i Żory.

Przewoźnicy z Czech zaczynają się coraz bardziej intensywnie rozwijać na terenie Polski, oferując ciekawe destynacje dla podróżnych. W przeszłości informowaliśmy o firmie RegioJet, która miała plany wprowadzenia połączeń kolejowych z Krakowa do Splitu, z przystankami w Rybniku i Wodzisławiu Śląskim. Przedsiębiorstwo to otrzymało nawet pozytywną decyzję od Urzędu Transportu Kolejowego, jednak ostateczny wynik był taki, że połączenie do Chorwacji nie zostało utworzone.

W tej sytuacji do gry wchodzi Gepard Express z nową propozycją. Według informacji zawartych w „Rzeczpospolitej”, ten czeski przewoźnik ma zamiar wprowadzić pięć nowych tras długodystansowych od grudnia 2025 roku, z których część miałaby przebiegać przez Polskę, a konkretnie – naszą część kraju.