Trzej mężczyźni agresywnie zachowujący się podczas imprezy staną przed sądem – grozi im trzy lata więzienia

Nietykalność funkcjonariuszy państwa jest świętością i nie ma dla niej miejsca na żadne wyjątki. Ta prawda stała się bolesną nauczką dla trzech mężczyzn w wieku 34, 35 i 40 lat, którzy podczas interwencji policyjnej dopuścili się zniewagi oraz przemocy wobec funkcjonariuszy. Teraz muszą stawić czoło konsekwencjom swoich czynów, a te mogą oznaczać karę do trzech lat pozbawienia wolności.

Wszystko rozegrało się w jednym z mieszkań przy ulicy Wandy w dzielnicy Nowiny w Rybniku gdzie odbywała się huczna impreza. Dyżurny z rybnickiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o zakłócaniu spokoju publicznego przez głośną zabawę lokatorów. Po pierwszej interwencji, która zakończyła się pouczeniem, mieszkańcy obiecali zmniejszyć głośność, jednak zaledwie godzinę później dyżurny otrzymał ponowne zgłoszenie.

Policjanci przybyli na miejsce, ale spotkali się z agresją ze strony trzech mężczyzn, którzy ignorowali wszystkie wezwania do zaprzestania zakłócania porządku. Pomimo upomnień o stosowanie się do prawa, awanturnicy zareagowali jeszcze większą agresją. Swój gniew skierowali bezpośrednio przeciwko policjantom.

– Mężczyźni znieważyli funkcjonariuszy, a także dopuścili się przemocy fizycznej, próbując ich wyrzucić z mieszkania. W konsekwencji, 34-latek, 35-latek i 40-latek zostali obezwładnieni i zatrzymani. Wszyscy byli pod silnym wpływem alkoholu. Dodatkowo, w toku czynności ustalono, że jeden z nich miał przy sobie nielegalne substancje. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty znieważenia funkcjonariuszy oraz naruszenia ich nietykalności cielesnej. Za te przestępstwa grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności – informuje st. asp. Bogusława Kobeszko z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.