Inwestycja w odnowę opuszczonego bloku na ulicy Zebrzydowickiej: planowane utworzenie 23 nowych lokali

Plan przekształcenia porzuconego bloku mieszkalnego na ulicy Zebrzydowickiej 31 w nowe mieszkania nabiera kształtu. Dzięki zaprojektowanym 23 nowym lokalom, ta część miasta ożyje i zyska nowy wygląd. Prócz powiększenia puli dostępnych mieszkań, inicjatywa wpisuje się w poprawienie estetyki tego miejsca.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej jest gotowy rozpocząć remont niezamieszkanej nieruchomości. W ramach tej inwestycji, przewidziano stosowanie ekologicznych metod ogrzewania oraz termoizolację. W efekcie powstaną 23 lokale o łącznej powierzchni 1097,51 m2. Projekt ten będzie finansowany przez fundusze z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Projekt ożywienia dawno nieużywanego budynku przy ulicy Zebrzydowickiej 31 staje się rzeczywistością. Ten dotąd niedoceniany blok mieszkalny zamieni się w miejscem, gdzie nowe rodziny będą mogły zadomowić się, a starożytna architektura odzyska swoją dawną świetność dzięki starannie przeprowadzonym pracą remontowym i modernizacyjnym.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, który jest właścicielem budynku, ma w planach szeroko zakrojone działania mające na celu stworzenie wygodnych i nowoczesnych mieszkań. Inwestycja ta zakłada nie tylko konieczne prace budowlane i remontowe, ale też wdrożenie ekologicznych rozwiązań, takich jak nowe źródła ciepła oraz system centralnego ogrzewania. Dodatkowo, przewiduje się termomodernizację budynku, co zwiększy komfort życia mieszkańców oraz pomoże zmniejszyć emisję dwutlenku węgla przez naszą społeczność.

Całkowity koszt tego ambitnego przedsięwzięcia wynosi ponad 5,5 miliona złotych, z czego znaczący udział będzie finansowany przez Fundusz Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. To pokazuje, jak istotne są lokalne projekty, które pomagają podnieść jakość życia mieszkańców i promują zrównoważony rozwój naszego miasta.

Szczegóły dotyczące przetargu na wykonanie tych prac są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej, co jest otwartym zaproszeniem dla firm budowlanych do wzięcia udziału w tym ważnym dla społeczności projekcie. To oznacza, że w niedługim czasie, po zakończeniu wszystkich planowanych działań, ulica Zebrzydowicka 31 znów zatętni życiem, a nowe mieszkania staną się domem dla wielu rodzin poszukujących swojego miejsca w naszym mieście.