Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o plądrowanie skarbonek kościelnych, przy sobie miał substancje narkotyczne

Wykryto i zatrzymano mężczyznę, który był podejrzewany o kradzież pieniędzy ze skarbówek umieszczonych w kościołach. Patrol policji w Pszczynie namierzył i aresztował 38-letniego mężczyznę, który został przyłapany na spożywaniu piwa na przystanku autobusowym. Jak się okazało, była to dopiero wierzchołek góry lodowej, jeżeli chodzi o jego problemy z prawem.

Mieszkaniec powiatu pszczyńskiego systematycznie obrabował świątynie na terenie powiatu rybnickiego, a zatrzymano go w miejscowości Pawłowice. Jednak te nie są jedynymi „grzechami”, za które teraz będzie musiał odpowiedzieć przed sądem.

W piątek (1 marca), tuż przed godziną 16:00, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Pawłowicach interweniowali wobec konkretnego mężczyzny, który spożywał alkohol na publicznym przystanku autobusowym. Po sprawdzeniu jego danych osobowych w policyjnej bazie danych, okazało się, że ten 38-latek jest szukanym przestępcą, poszukiwanym przez różne jednostki policji za liczne kradzieże, które popełnił na terenie powiatu mikołowskiego i rybnickiego. Policjanci natychmiast go zatrzymali – informuje sierż. sztab. Jadwiga Śmietana, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Pszczynie.