Sztab WOŚP w Rybniku odnotowuje nowy rekord w gromadzeniu funduszy!

Późną nocą zakończono liczenie wkładu finansowego zgromadzonego przez wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Rybnika. Mieszkańcy tego miasta przekroczyli swoje dotychczasowe osiągnięcia, przekazując na cele charytatywne ponad 345 tysiące złotych!

Arkadiusz Klimczak, kierownik rybnickiego sztabu WOŚP, przed finałem orkiestry deklarował, że już nie ma ambicji stawiania kolejnych rekordów. Niemniej jednak, tak imponujący wynik zasługuje na podkreślenie. Dowodzi on bowiem ogromnej hojności mieszkańców Rybnika, którzy nie zawahali się otworzyć swoich serc dla potrzebujących.

„Jest godzina 1:10, a my właśnie dokonaliśmy ostatecznego podliczenia zebranych funduszy. Znowu udało nam się pobić nasz poprzedni rekord! Tylko dzięki skarbonkom wolontariuszy zgromadziliśmy łącznie 345 731,21 złotych. Dzięki Waszemu wsparciu możemy działać i pomagać” – oznajmił Arkadiusz Klimczak niespełna po północy. Warto dodać, że nadal trwają zbiórki, a do godziny 23:59 aktywna jest e-skarbonka.

W niedzielę, uczestniczyliśmy także w finale WOŚP, podczas którego na scenie Focus Park występowały znane towarzysko postaci z Rybnika. Tymczasem na kampusie impreza trwała do późna. Więcej informacji, zdjęć i materiałów wideo: