Dramatyczny pożar w mieszkaniu w Gdańsku: dwie młode ofiary, dwoje hospitalizowanych

Ratownicy odkryli ciała dwojga maleńkich dzieci podczas interwencji przeciwpożarowej w budynku mieszkalnym przy ul. Stokrotki w gdańskim mieście. Dzieci, które straciły życie na skutek pożaru, miały zaledwie rok i 3 lata. Incydent zaowocował również hospitalizacją dwóch osób.

W momencie pojawienia się strażaków na miejsce zdarzenia, płomienie wydobywały się przez okna i thick dym znacznie utrudniał działania ratunkowe. Informacje te przekazał rzecznik gdańskiej straży pożarnej brygadier Jacek Jakóbczyk, który opisał sytuację jako tragiczną i poważną.

Zgodnie z relacją brygadiera, strażacy intensywnie walcząc z żywiołem jednocześnie przeszukiwali pomieszczenia. Niestety, na swojej drodze natknęli się na częściowo spalone ciała dwóch maluchów – jedno- i trzyletniego. Ponadto, starszy mężczyzna został poszkodowany poprzez zatrucie dymem, co wymagało jego natychmiastowego przewiezienia do szpitala. Dodatkowo, sprawą zdrowotną stała się jedna z sąsiadek, która wymagała medycznego badania po zdarzeniu.