Parkourowiec z Rybnika, Kacper L., stanie przed sądem za spowodowanie wypadku

Ma miejsce kolejny rozdział historii z Boguszowic-Osiedla, gdzie doszło do incydentu drogowego pomiędzy dwoma pojazdami w kwietniu 2023 roku. Sprawca, nie tylko był pod wpływem alkoholu, ale także postępował agresywnie wobec interweniujących funkcjonariuszy policji. Wiadomo już, że osoba ta to Kacper L., a teraz na horyzoncie pojawia się proces sądowy przeciwko niemu, choć jeszcze się nie rozpoczął.

Całe wydarzenie rozegrało się w kwietniu poprzedniego roku na terenie Boguszowic-Osiedla. Właściciel osobowego auta marki Opel uderzył w tylne partie pojazdu dostawczego. Na szczęście, pomimo groźnej sytuacji, nikomu nic się nie stało – ani kierowcom, ani przechodniom. Po krótkim czasie wyszło na jaw, kto siedział za kierownicą osobówki. Okazało się nim być Kacper L., który jest dobrze znany nie tylko mieszkańcom Boguszowic-Osiedla, ale całego Rybnika jako parkourowiec.

Ten młody trener z pasją angażuje młodzież w aktywność fizyczną, propagując parkour. Kacper L. ma na swoim koncie nawet występ w jednym z ogólnopolskich programów telewizyjnych poświęconych rozrywce, co przyczyniło się do jego rozpoznawalności. Zdołał również zdobyć mandat w radzie dzielnicy Boguszowice Osiedle.