"Autoportrety szaleńca" – ekspozycja zdjęć Łukasza Grycichy w Galerii Smolna

Galeria Smolna, znana także jako Filia nr 8, zlokalizowana przy ul. Reymonta 69 w budynku Szkolnej Przychodni 34, serdecznie zaprasza na wyjątkową ekspozycję fotograficzną autorstwa Łukasza Grycichy. Cykl zdjęć zatytułowany „Autoportrety szaleńca” będzie dostępny do oglądania dla wszystkich miłośników sztuki od 8 stycznia do 29 lutego.

Projekt „Autoportrety szaleńca” to wyjątkowe dzieło, które pozwoliło twórcy na spojrzenie na siebie samego z zupełnie innej, często odległej perspektywy. Łukasz Grycicha, autor tego niezwykłego cyklu, miał okazję stanąć zarówno przed obiektywem aparatu, jak i za nim, jednocześnie pełniąc role modela i fotografa. Zaznacza, że proces tworzenia autoportretów rozwijał się stopniowo, co pozwoliło mu na kreatywne eksplorowanie swojego wnętrza.

Podczas każdej sesji zdjęciowej artysta starał się wprowadzić nowe pomysły i wracać do poprzednich, aby je udoskonalać. Obecna forma wystawy jest zaktualizowaną wersją podobnego projektu, który Grycicha prezentował publiczności w galeriach już dziesięć lat temu. Pierwsze próby samoportretowania datuje na rok 2012. Co jakiś czas autor wraca do tematu, próbując odkryć i ukazać kolejne warstwy swojego wnętrza.

Grycicha podkreśla, że „Autoportrety szaleńca” to projekt ciągle rozwijający się. Umysł artysty stale generuje nowe pomysły, co świadczy o przebywaniu na granicy rzeczywistości i fantazji. Z tego powodu, prawdopodobnie to nie jest ostatnia wersja przedstawianych autoportretów.