Niestety, śmiertelna ofiara pożaru w domu jednorodzinnym w Rybniku. Strażak hospitalizowany

Wydarzył się tragiczny incydent w Rybniku. W wyniku pożaru, jaki miał miejsce w jednym z budynków mieszkalnych, życie straciła jedna osoba. To przerażające wydarzenie, do którego doszło w południe, nie ominęło również strażaka, który podczas akcji ratunkowej doznał obrażeń i został przewieziony na oddział szpitalny.

Wyjątkowo dramatyczne okoliczności wydarzyły się w godzinach porannych, dokładnie o 10:39, w domu jednorodzinnym zlokalizowanym przy ulicy 1 Maja w dzielnicy Chwałowice w Rybniku. Ogień zajął pierwsze piętro budynku. Niestety, nie udało się uratować około sześćdziesięcioletniej kobiety – to właśnie ona poniosła śmierć w wyniku tego tragicznego pożaru. Ale to nie koniec nieszczęść – jeden ze strażaków, biorących udział w akcji gaśniczej, doznał obrażeń i konieczne stało się jego natychmiastowe przewiezienie do rybnickiego szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Informacje te potwierdził dla PAP oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku, asp. Wojciech Kasperzec.

Chociaż sytuacja jest już pod kontrolą, to przyczyna tego tragicznego pożaru nie jest jeszcze znana. Jak zapewnia oficer prasowy, na miejscu nadal trwają działania zabezpieczające. Teraz wszyscy oczekują na przybycie prokuratora, który ma pomóc w wyjaśnieniu okoliczności tego tragicznego zdarzenia.