Podwyżka opłat za korzystanie z parkingu przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku

Od pierwszego grudnia, osoby odwiedzające pacjentów w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku muszą liczyć się z wyższymi kosztami parkowania. Zostało to spowodowane aktualizacją cennika, który teraz lepiej odpowiada na bieżące warunki gospodarcze. Wdrożenie nowego cennika jest odpowiedzią szpitala na rosnące koszty utrzymania parkingu i związane z tym obciążenia finansowe.

Rybnicka placówka medyczna wprowadziła nowe stawki za parkowanie, które obowiązują od początku grudnia. Pierwsza pół godziny jest parkingowego jest bezpłatna. Opłata za parkowanie trwające od 30 minut do jednej godziny wynosi teraz 5 złotych. Za dwa godzinny postój zapłacimy 10 złotych, natomiast za parkowanie powyżej dwóch godzin, ale nie dłużej niż trzy, kwota wzrasta do 15 złotych.

Karolina Wałowska, rzeczniczka prasowa rybnickiego szpitala, tłumaczy decyzję o podwyżkach. Według niej, zarząd szpitala podjął decyzję o aktualizacji cennika, która została później pozytywnie oceniona przez Radę Społeczną. Wałowska podkreśla, że wzrost cen jest konsekwencją rosnących kosztów utrzymania, serwisowania i eksploatacji parkingu, a także wyższych kosztów zatrudnienia pracowników. Rzeczniczka zauważa również, że podobne stawki obowiązują w innych placówkach medycznych w regionie.

Karolina Wałowska zachęca również do skorzystania z opcji wykupienia miesięcznego abonamentu na parkowanie dla pacjentów szpitala i ich gości. Cena takiego abonamentu to 45 złotych.