Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku otwiera drzwi dla osób z niepełnosprawnościami

Z myślą o potrzebach osób z niepełnosprawnościami, Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku postanowił zorganizować specjalne wydarzenie. Dzień Otwarty, bo tak została nazwana ta inicjatywa, zaplanowano na czwartek, 7 grudnia. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do godziny 12:00.

W trakcie tego spotkania osoby zainteresowane będą miały możliwość skorzystania z profesjonalnych porad specjalistów reprezentujących różne instytucje i organizacje, które na co dzień wspierają osoby niepełnosprawne w ich trudach związanych z funkcjonowaniem na rynku pracy. Będą mogły również skorzystać z konsultacji dotyczących możliwości szkolenia i doskonalenia zawodowego. Ponadto, dowiedzą się o aktualnych ofertach pracy.

Na Dniu Otwartym swoje stoiska zaprezentują m.in. takie instytucje jak Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Rybniku, Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Rybniku, Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku czy Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Oprócz nich, na spotkaniu pojawią się także zaproszeni pracodawcy.

Warto dodać, że całe wydarzenie jest organizowane w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami.