Rybnicki rynek zyskał swoją świąteczną gwiazdę: 10-metrowa daglezja zielona

Z radością informujemy, że rynek w Rybniku stał się miejscem, gdzie stanęło przepiękne drzewo bożonarodzeniowe. Świąteczna choinka, pochodząca ze Stodół, została dostarczona i ustawiona dzisiaj. Jest to daglezja zielona o imponującej wysokości 10 metrów.

Pragniemy podkreślić, że wybór tego szczególnego drzewa nie był łatwy. W odpowiedzi na apel magistratu do udostępnienia choinek do wyboru zgłosiło się aż około 100 osób. Informacje te uzyskaliśmy dzisiaj od Zarządu Zieleni Miejskiej w Rybniku. Spośród wielu „kandydatów”, doceniono i wybrano jedno – daglezję zieloną. Drzewo pochodzi ze Stodół, dokładniej z prywatnej działki przy ulicy Cisowej. To 20-letnie drzewo ma imponującą wysokość równą 10 metrom.

Kierownik Działu Terenów Zieleni rybnickiego Zarządu Zieleni Miejskiej, Hanna Wieczorek, zapowiedziała, że tegoroczna choinka będzie ozdobiona w stylu amerykańskim, utrzymanym głównie w kolorach zielonym i czerwonym. Oprócz tradycyjnych bombek, choinkę będą zdobić charakterystyczne laski cukrowe, kokardy oraz szyszki.