Wypadek na terenie składu węgla w Czerwionce-Leszczynach: operator koparki śmiertelnie potrącił 38-latka

Do wstrząsającego zdarzenia doszło wczoraj, w godzinach popołudniowych, na ulicy Furgoła w miejscowości Czerwionka-Leszczyny. Operator koparki, podczas wykonywania swoich obowiązków zawodowych, niefortunnie potrącił 38-letniego mężczyznę. Incydent ten okazał się tragiczny w skutkach – mężczyzna nie przeżył. Prokurator zarządził sekcję zwłok ofiary.

Informacje o zaistniałej tragedii przekazał dziś rano asp. Wojciech Kasperzec, pełniący funkcję oficera prasowego PSP w Rybniku. Z udostępnionego przez niego raportu wynika, że nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce podczas pracy. Więcej szczegółów związanych z tym dramatycznym incydentem ujawnia podkomisarz Piotr Kustoś z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Przyjezdna załoga policji z Komisariatu w Czerwionce-Leszczynach została wezwana na miejsce zdarzenia wczoraj około godziny 17:45. Dotarli na teren składu węgla, gdzie doszło do tragicznego potrącenia mężczyzny przez operatora koparki – podaje policja. Prokurator, który przybył na miejsce zdarzenia, zarządził sekcję zwłok. Śledztwo dotyczące tego tragicznego zdarzenia prowadzone jest obecnie przez funkcjonariuszy z Komisariatu w Czerwionce-Leszczynach. Z nadesłanych informacji wynika, że 51-letni operator koparki pochodził z Wrocławia.