Blask świąt wita mieszkańców na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Rybniku: Szczegółowy plan wydarzenia

Święta Bożego Narodzenia są tuż za rogiem i miasto Rybnik jest gotowe, aby wprowadzić w nie swój unikalny urok. W dniach od 25 listopada do 23 grudnia, rynek miejski zamieni się w magiczne centrum Jarmarku Bożonarodzeniowego. Ten wyjątkowy festiwal oferuje bogaty kalendarz wydarzeń kulturalnych, mnóstwo świątecznych przysmaków i inspiracji do prezentów.

Organizatorzy jarmarku przygotują minimum 20 drewnianych straganów, oferujących różnorodność produktów związanych ze świętami. Od tradycyjnych ozdób i rękodzieła po smaczne potrawy i napoje – będzie tam coś dla każdego. To idealna okazja, aby poszukać pomysłów na prezenty i dekoracje, które dodadzą świątecznej atmosfery każdemu domowi.

Pod koniec listopada i na początku grudnia, magia Świąt Bożego Narodzenia zaczyna odciskać swoje piętno na mieście. Na mieszkańców Rybnika czekają niezapomniane świąteczne przeżycia. Wieczorami, miasto rozświetli się kolorowymi światełkami, tworząc niezapomnianą atmosferę i widoki.

Jarmark Bożonarodzeniowy to jednak nie tylko możliwość zakupów i atrakcji wizualnych. W programie znajdują się również kulturalne wydarzenia, takie jak koncerty, występy kabaretowe i warsztaty, które wprowadzą każdego w świąteczny nastrój. Na rynku zostanie ustawiona scena o wymiarach 6 x 8 metrów z profesjonalnym oświetleniem i nagłośnieniem.

Obok sceny będzie znajdować się specjalna strefa ciepła w formie namiotu, gdzie odbywać się będą warsztaty dla dzieci. Na scenie jarmarku zaplanowane są występy artystów takich jak Marcin Daniec, Tomasz Karolak z projektem muzycznym „Pączki w tłuszczu” czy Krzysztof Respondek. A także Formacja Chatelet z programem „Wesołych przede wszystkim”. Zabierze nas w świąteczną podróż także Mateusz Mijal, znany z radiowych hitów. DJ Wojtek zaś zaprezentuje świąteczną listę przebojów – zapewnia prezydent Rybnika Piotr Kuczera.