Grudzień w Rybniku: Bieg Barbórkowy gromadzi setki biegaczy z całego kraju

Nadchodzi grudzień, a wraz z nim coroczna rybnicka tradycja – Bieg Barbórkowy. Ten bieg każdego roku przyciąga setki pasjonatów biegania z różnych zakątków Polski, dla których stanowi on wyjątkową okazję do łączenia swojej sportowej pasji z atmosferą świątecznej radości.

W tym roku, bieg odbędzie się w niedzielę, 3 grudnia 2023 roku. Miejsce startu to ulica Budowlanych w Rybniku, przy której znajduje się przystanek autobusowy. Start jest zaplanowany na godzinę 12:00, a punktem orientacyjnym dla uczestników jest wyjazd z terenu Zespołu Szkół nr 3, zlokalizowanego przy ulicy Orzepowickiej 15A.

Trasy Biegu Barbórkowego są starannie zaplanowane i przygotowane pod kątem komfortu biegaczy, oferując im jednocześnie możliwość podziwiania zimowego uroku Rybnika. Jest to swoista forma maratonu, która umożliwia uczestnikom zarówno sprawdzenie swojej formy sportowej, jak i cieszenia się pięknem miasta.

Zapisy na to wyjątkowe wydarzenie sportowe są nadal otwarte. Jeżeli jesteś miłośnikiem biegania i chcesz połączyć swoją pasję z grudniową atmosferą, zapisz się na Bieg Barbórkowy i dołącz do grona jego uczestników!