Jazda bez świateł w Rybniku zakończyła się zatrzymaniem pijanego kierowcy z zakazem

Podczas rutynowego patrolu ulic miasta, funkcjonariusze rybnickiej drogówki zauważyli na ulicy Pod Hałdą samochód marki Opel, którego kierowca nie używał świateł mijania. Ta niewłaściwa praktyka spowodowała, że mundurowi natychmiast zdecydowali się zatrzymać pojazd do kontroli drogowej.

Kiedy mundurowi przystąpili do interwencji, okazało się, że za kierownicą siedzi 54-letni mieszkaniec Rybnika. Niestety dla niego, badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma w swoim organizmie aż 3 promile alkoholu. To jednak nie były jedyne nieprawidłowości w przypadku tego kierowcy. Dodatkowo policjanci odkryli, że mężczyzna ma na swoim koncie dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez sąd.

Sytuacja ta stanowi kolejny przypadek eliminacji z ruchu drogowego kierowcy będącego pod wpływem alkoholu przez policjantów z rybnickiej komendy. Tym razem sprawcą naruszenia przepisów drogowych był 54-latek bez zastosowania do wymagań bezpieczeństwa, który zdecydował się prowadzić samochód mając na koncie „podwójny gaz”.