Policja w Rybniku wzmacnia walkę z pijanymi kierowcami

W miniony dzień, na drogach tego malowniczego miasta śląskiego, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili kontrolę trzeźwości na imponującą skalę, obejmującą ponad 1500 kierowców. Niestety, nie brakowało tych, którzy zdecydowali się zignorować prawo i swoje obowiązki. Siedmiu z nich zostało przyłapanych na prowadzeniu pojazdów pod wpływem alkoholu, co teraz będzie miało dla nich poważne konsekwencje. Odpowiedzialność za ich lekkomyślne i niebezpieczne działania zostanie rozstrzygnięta przez sąd.

Poniedziałkowa akcja policji była ukierunkowana na wykrywanie i eliminowanie z ruchu drogowego osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Dlatego od rana wielu mundurowych z rybnickiej drogówki było zaangażowanych w te działania, które miały na celu przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo na drogach miasta i powiatu.

Podczas akcji ustanowiono wiele punktów kontrolnych rozsianych po całym mieście i powiecie. Łącznie, liczba skontrolowanych kierowców wyniosła 1500. Na nieszczęście, w siedmiu przypadkach wykryto kierowców prowadzących samochody będąc pod wpływem alkoholu. Ci nieodpowiedzialni kierowcy muszą teraz liczyć się z konsekwencjami swojego postępowania.