Bezpieczny sk8park & pumptrack: akcja edukacyjna dla młodzieży na torze rolkowym w Rybniku

Policjant z Komisariatu w Boguszowicach spotkał się z młodzieżą na rybnickim torze rolkowym, aby przekazać im istotne informacje o bezpieczeństwie podczas uprawiania sportów. Spotkanie było częścią kampanii „Bezpieczny sk8park & pumptrack”, zainicjowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach.

Akcja ma na celu uświadomienie młodym ludziom jak duże znaczenie ma stosowanie ochraniaczy oraz kasków podczas gier i zabaw sportowych. Celem jest nie tylko promowanie bezpieczeństwa, ale także kształtowanie świadomości o konsekwencjach ryzykownego zachowania.

Aspirant sztabowy Gracjan Gutowski, działający w ramach kampanii „Dzielnicowy bliżej nas”, włączył się do realizacji kampanii i spotkał się z młodzieżą przy ulicy Groborza, na torze rolkowym. W trakcie spotkania, funkcjonariusz wyjaśniał zasady bezpiecznego korzystania z obiektów sportowych takich jak skateparki czy tory rowerowe. Wskazał również na potencjalne zagrożenia i konsekwencje niewłaściwych zachowań.

Policjant podkreślił, że najczęstsze przyczyny wypadków na skateparkach to brak odpowiedniego wyposażenia, brawura i brak umiejętności. Wskazał także na wagę odpowiedniego przygotowania do jazdy oraz korzystania z odpowiednich środków ochrony, takich jak kaski czy ochraniacze.

Podsumowując spotkanie, funkcjonariusz rozdał uczestnikom ulotki edukacyjne promujące bezpieczne zachowania, a także odblaski, których noszenie jest niezwykle ważne dla bezpieczeństwa pieszych po zmierzchu. W ten sposób mundurowy połączył przyjemną formę spędzania wolnego czasu z promocją zdrowego i bezpiecznego trybu życia.