Apel do mieszkańców Rybnika o zgłaszanie nielegalnych banerów wyborczych za pomocą lokalnej aplikacji

W mieście Rybnik, władze lokalne zachęcają obywateli do aktywnego udziału w walce z problemem nielegalnych banerów wyborczych. W związku z rosnącym zainteresowaniem społeczności pytaniem, co można zrobić z banerami wyborczymi, które zostały nieprawidłowo umieszczone, stworzono funkcjonalność w popularnej aplikacji miejskiej – Halo Rybnik.

Miejska aplikacja Halo Rybnik jest codziennym narzędziem dla około 13 tysięcy mieszkańców Rybnika. Wszystko, co muszą zrobić użytkownicy, to wybrać opcję Zgłoś problem, a następnie uruchomić specjalną funkcję nazwaną Nielegalny Baner.

Użytkowanie tej nowej funkcji jest łatwe i intuicyjne, jak wyjaśnia Agnieszka Skupień, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Rybnika. Po wybraniu opcji „Nielegalny baner” konieczne jest podanie kilku kluczowych szczegółów. Obejmuje to krótki opis sytuacji oraz dokładne wskazanie miejsca, gdzie umieszczono nielegalny baner wyborczy. Użytkownicy mają również możliwość dołączenia fotografii, które mogą pomóc w dokumentacji zgłoszonej sytuacji.

Gdy zgłoszenie zostanie przesłane za pośrednictwem aplikacji, trafia ono bezpośrednio do straży miejskiej w Rybniku. Każde zgłoszenie jest dokładnie sprawdzane. Jeżeli potwierdzi się, że baner wyborczy został nielegalnie umieszczony, strażnicy miejski natychmiast podejmują odpowiednie działania.