Giełda Terra-Aqua w Rybniku: Egzotyczne zwierzęta i rośliny podziwiane przez tłumy

Minioną niedzielę park nad zalewem w Rybniku tętnił życiem, gdy miejscowi mieszkańcy i goście zgromadzili się na wydarzeniu Terra-Aqua. To niecodzienne spotkanie z egzotyką było okazją do obserwacji nie tylko węży, ale także innych unikalnych stworzeń takich jak krewetki, kraby czy mrówki.

20 sierpnia było dniem, w którym tradycyjna giełda Terra-Aqua ponownie zawitała do Rybnika. Wyjątkowe miejsce i pora roku – środek lata, kiedy przyroda kwitnie w pełni swej urody – przyciągnęło około 2,5 tysiąca osób!

Terra-Aqua to więcej niż giełda, to przede wszystkim miejsce, gdzie można z bliska poznać dziesiątki gatunków egzotycznej fauny i flory. W ramach Fundacji Elektrowni Rybnik (ul. Podmiejska 43) można było podziwiać m.in. węże, jaszczurki, żółwie, żaby, ślimaki, mrówki, pająki, owady, ryby, krewetki, raki oraz kraby. Nie zabrakło też roślin tropikalnych i wodnych. Dodatkowo można było nabyć niezbędny sprzęt do hodowli zwierząt oraz skorzystać z wystawy i sprzedaży roślin owadożernych od producenta Barisana.

Nie tylko egzotyczne zwierzęta przyciągały tłumy na Terra-Aqua Rybnik. Na „Ryneczek Roślin”, jak sama nazwa sugeruje, miłośnicy zieleni mogli znaleźć bogaty wybór roślin doniczkowych i kolekcjonerskich. Targi te były bez dwóch zdań wielkim sukcesem.