Pijany kierowca uderzył w budynek stacji benzynowej

Kierowca będący pod wpływem alkoholu spowodował ogromne zagrożenie po tym, gdy wjechał w elewację stacji benzynowej. Mężczyzna do uderzenia doprowadził w momencie, gdy wykonywał manewr na stacji. Okazało się, że w jego organizmu znajdowały się prawie 2 promile alkoholu.

Pod wpływem alkoholu i z zakazem prowadzenia pojazdów

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, dnia 13 marca w godzinach porannych, mniej więcej o godzinie 7:30. O incydencie na stacji benzynowej od razu poinformowana została policja przez świadków zdarzenia. Podczas zgłoszenia jeden ze świadków zaznaczył, że sprawca zdarzenia najpewniej znajduje się pod wpływem alkoholu.

Kierowcą, który uderzył w elewację budynku stacji benzynowej okazał się 42-letni mężczyzna. Po przyjeździe policji z Rybnika na miejsce funkcjonariusze przebadali sprawcę alkomatem. Wydmuchał on blisko 2 promile alkoholu. Ponadto po dokładniejszym sprawdzeniu tożsamości mężczyzny okazało się, że ma on czynny zakaz prowadzenia pojazdów.

Za jazdę pod wpływem alkohol oraz za niedostosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów, który wydał sąd, mężczyzna może trafić teraz do więzienia nawet na pięć lat.