Miasto Rybnik sfinalizowało transakcję na zakup autobusów wodorowych

W końcu udało się uzyskać dofinansowanie na zakup autobusów wodorowych przez miasto Rybnik. Dzięki temu już niedługo w mieście pojawią się pierwsze autobusy tego typu. Warto dodać, że miasto złożyło zamówienie na autobusy wodorowe od samego Zygmunta Solorza. Łącznie zakupionych ma zostać 20 autobusów wodorowych o łącznej wartości 66,149 milionów złotych.

Rybnik kupuje polskie autobusy wodorowe

Przetarg, w ramach którego Rybnik wybrał autobusy wodorowe zakończył się w piątek, dnia 3 lutego. To właśnie tego dnia komisja przetargowa zadecydowała, że najkorzystniejszą ofertą jest ta złożona przez PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy Sp. z o.o.. Kwota, na którą wyceniono dostarczenie 20 autobusów wodorowych wynosi 66,149 milionów złotych. Warto dodać, że jedną z konkurencyjnych ofert była ta złożona przez Solaris Bus & Coach Sp. z o.o., gdzie firma ta oczekiwała zapłaty 76,9 milionów złotych.

Co ciekawe, znaczna część środków na realizację tej inwestycji pochodzi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, bowiem jest to aż 45,5 milionów złotych.

Dodajmy również, że 65,69% akcji w spółce ZE PAK S.A. posiada Zygmunt Solorz, a spółka ta powiązana jest kapitałowo z PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy Sp. z o.o..