Kolejne przystanki autobusowe w mieście będą rewitalizowane

Mieszkańcy, a przede wszystkim osoby regularnie korzystające z miejskiej komunikacji na pewno zauważyli, że w Rybniku pojawiło się sporo nowoczesnych wiat przystankowych. Estetyczne, nowoczesne konstrukcje ze szklanymi modułami zastąpiły stare i betonowe wiaty. Teraz wiadomo już, że niedługo rewitalizacji poddane zostaną kolejne wiaty przystankowe na terenie miasta Rybnik.

Już niedługo zostanie wybrany wykonawca na rewitalizację kolejnych wiat przystankowych

Miasto Rybnik w dalszym ciągu planuje wykonywać prace związane z rewitalizacją wiat przystankowych. Już niebawem mają zostać zlikwidowane kolejne stare wiaty przystankowe. Zamiast nich pojawią się nowoczesne i przyjazne środowisku wiaty.

Warto dodać, że nowe wiaty będą miały także dodatkowe wyposażenie. Mowa tutaj o oświetleniu, które sterowane będzie poprzez czujnik zmierzchowy oraz czujnik ruchu. Poza tym będzie podświetlana gablota informacyjna z rozkładem jazdy. Nie zabraknie także dwuszczeblowych drewnianych siedzisk z dodatkowym oparciem. Będą także dekoracje w postaci donic z roślinnością pnącą. Wiaty przystankowe w nowej odsłonie będą posiadały także dodatkowe usprawnienia, które pomogą poruszać się osobom niewidomym oraz osobom ze szczególnymi potrzebami.