Nieprzejezdna ulica Świerklańska w Rybniku po ulewie

Nad Rybnikiem przeszły kolejne intensywne opady deszczu w tym roku. Takie warunki atmosferyczne ponownie obnażyły wszystkie słabe punkty miejskiej kanalizacji. Niestety, ale największe problemy występują na ulicy Świerklańskiej. Z powodu intensywnych opadów deszczu nie mogły się nią przejeżdżać ani samochody osobowe, ani pojazdy komunikacji miejskiej.

Służby porządkowe wkroczą do akcji, gdy ustąpi deszcz

W internecie od razu pojawiło się mnóstwo komentarzy mieszkańców Rybnika oraz osób, których dotyczy sytuacja związana z zalaną i nieprzejezdną drogą. Na regionalnych stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych pojawiło się sporo komentarzy na temat szybkości działań odpowiednich służb porządkowych. Internauci pytali m.in. o to, kiedy zostaną podjęte działania mające na celu przywrócić ruch drogowy w tym celu.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Osoby odpowiedzialne za stan dróg w mieście zasugerowali, że wypompowanie wody rozpocznie się dopiero wtedy, gdy ustąpi ulewny deszcz. Ponadto sporo osób związanych z samorządem zaznacza, że nikt nie ucieka od odpowiedzialności. Po prostu najrozsądniejszym działaniem jest podjęcie działań dopiero wtedy, gdy woda nie będzie już dolewana z powodu opadów.

Kłopoty na ulicy Świerklańskiej w Rybniku nie są niczym nowym

Sporo osób zaznacza, że problemy występujące po ulewnych deszczach na ulicy Świerklańskiej nie są niczym nowym. I rzeczywiście tak też jest. Doskonale pamiętamy, jak jeszcze w zeszłym roku na drodze stała woda. Nie trudno się domyśleć, że problemem w tamtym regionie jest zbyt mały zbiornik retencyjny. Z wielu stron dochodzą słuchy, że władze miasta zarezerwowały już środki w budżecie miasta na modernizację i rozbudowę zbiornika, który jest odpowiedzialny za wodę na ulicy Świerklańskiej.

Co ciekawe, zlokalizowany tam zbiornik retencyjny miał zostać rozbudowany już wiosną. Jednak niestety firma, która wygrała przetarg na tę inwestycję po prostu odmówiła ostatecznie sfinalizowania umowy. Stąd też mieszkańcy oraz wszystkie osoby, których dotyczy problem muszą przez jakiś czas uzbroić się w cierpliwość. Najprawdopodobniej do przyszłej wiosny, ponieważ działania związane ze znalezieniem wykonawcy oraz przeprowadzeniem prac remontowych mogą trochę potrwać.