Kopalnia Ignacy jako jeden z najbardziej wyjątkowych zabytków techniki na Śląsku

Wiesz już czym może pochwalić się Kopalnia Ignacy? W takim razie z pewnością zdajesz sobie sprawę, że w czasie całej wycieczki po Śląsku naprawdę warto odwiedzić Rybnik. Osoby, które się na to zdecydują na pewno nie będą miały czego żałować. To miasto może się pochwalić długą i ciekawą historią, o której przypominają nam m.in. wspaniałe zabytki techniki, jak wspomniana już Zabytkowa Kopalnia Ignacy.

Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku

W gronie tych zabytków na śląsku, którym z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi, bardzo ważne miejsce zajmuje Zabytkowa Kopalnia Ignacy. Co warto wiedzieć na jej temat? Dla kogo ta kopalnia stanie się ciekawym celem wycieczki?

Powodów, dla których warto zwiedzić Zabytkową Kopalnię Ignacy w Rybniku jest naprawdę wiele. Przede wszystkim to miejsce przyciąga świetnym zagospodarowaniem, a organizowane tu wydarzenia kulturalne mają wielu zwolenników. Osoby, które na co dzień zajmują się tym miejscem doskonale wiedzą, czego najbardziej potrzeba turystom. Stąd też to miejsce jest również bardzo popularne m.in. wśród tych osób, które lubią odpoczywać w industrialnej atmosferze. Jednak popularne jest także wśród tych, którzy w czasie wycieczki po Śląsku chcą poszerzyć swą wiedzę na temat historii tutejszego przemysłu oraz działających tu niegdyś zakładów.

Kopalnia Ignacy bez wątpienia jest jednym z tych ciekawszych zabytków techniki na całym Śląsku, a czas spędzony na jej terenie dla nikogo nie będzie czasem straconym. Co dokładnie warto wiedzieć na temat tego zabytku?

Historia Zabytkowej Kopalni Ignacy

Kopalnia Ignacy w Rybniku może się pochwalić historią sięgającą końca XVIII wieku. To właśnie wtedy, za sprawą ówczesnego Ministra Śląska Karola Jerzego von Hoyma, utworzono Kopalnię Hoym. W latach 30-tych XX wieku, gdy Rybnik znalazł się w granicach Polski, nazwę tego zakładu zmieniono. W ten oto sposób Kopalnia Hoym stała się Kopalnią Ignacy, pracującą aż do 1995 roku. Kilka lat później powstało Stowarzyszenie Zabytkowej Kopalni Ignacy, dzięki któremu kopalnia ta została przemieniona w bardzo ważną atrakcję turystyczną.

Dziś Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku znana jest przede wszystkim jako Industrialne Centrum Kultury, na terenie którego czeka na nas wiele atrakcji. Kto w czasie wycieczki po Śląsku odwiedzi to miejsce, ten będzie mógł się nacieszyć widokiem zabytkowych maszyn, industrialną zabudową oraz pięknymi widokami na okolicę. Jedno jest pewne – tu każdy turysta znajdzie dla siebie coś ciekawego, a czas spędzony w tym miejscu dla nikogo nie będzie czasem straconym.