Proboszcz Wielopola zakażony koronawirusem

Proboszcz parafii pod wezwaniem św. Katarzyny i Matki Bożej Różańcowej w Rybniku został zakażony koronawirusem.

Ostatnia msza święta z udziałem księdza Krystiana Helbika została odprawiona tydzień temu. Ostatnie zajęcia katechetyczne, które proboszcz prowadzi w pobliskiej szkole miały miejsce również tydzień temu.

Ksiądz Krystian Helbik sam odizolował się od społeczeństwa, jak twierdzi miał objawy typowe dla przeziębienia i grypy i nie chciał narażać dzieci, parafian  jak i współpracowników oświaty, dlatego dobrowolnie pozostał na plebanii. Poddał się także testom na obecność koronawirusa. Niestety uzyskał pozytywny wynik. Ciężko tak naprawdę powiedzieć gdzie ksiądz mógł się zarazić. Jak sam twierdzi przestrzegał wszystkich zasad sanitarno-m epidemiologicznych. Dezynfekował często ręce i nosił maseczkę ochronną. Jak widać wirus okazał się w tej sytuacji sprytniejszy od księdza.

Szkoła w Wielopolu w której religii uczy ksiądz proboszcze Helbik nie została jeszcze objęta kwarantanną. Wszyscy mają nadzieję, że nauka będzie się odbywać w normalnym trybie, a ksiądz wróci do zdrowia, a z czasem także do pracy w szkole.

Jak przedstawia się nauka po konferencji premiera Mateusza Morawieckiego?

Podczas sobotniej konferencji dotyczącej ewentualnego zamknięcia szkół oraz nowych obostrzeń nie podjęto decyzji o nauce zdalnej. Nauka w obecnej sytuacji ma odbywać się tak jak dotychczas. W przypadku pojedynczych zachorowań pracowników oświaty jak i uczniów poszczególnych szkół będzie miała indywidualny charakter. Nie ma sensu izolować całej szkoły, jeżeli nie mieli styczności z osobą zakażoną.