Miasto Rybnik zmienia się w betonową patelnię

W kilku miejscach Rybnika rozpoczęły się budowle, w wielu miejscach Rybnika możemy spotkać betoniarki i fachowców biorących udział w powierzonych inwestycjach.

Budynek banku PKO również zyskał na tym, gdyż jego obecna wizualizacja znacznie odbiega od poprzedniej. Jednym słowem jak zmiany to tylko na lepsze. Wejście główne zostało całkowicie zlikwidowane. Pojawiły się także nowe elewacje, wymieniono przy tym także okna.

Jednak Bank PKO i jego budynek nie są jedyną zmianą w mieście. Za budynkiem banku również powstają nowe budowle i będzie ich coraz więcej. Na podstawie tablic informacyjnych związanych z terenem budowy możemy wywnioskować, że trwają właśnie prace związane z budową osiedla mieszkaniowego. Budowa ta ma zakończyć się oficjalnie w grudniu tego roku.

Ulica Chrobrego również wygląda obecnie jak budowlane pobojowisko. Tu z kolei zburzona została stara kamienica ze względu na stan techniczny nie nadający się już do użytku.

Kolejną ulicą renowacji i budowli, jest pobliska ulica 3- go Maja, gdzie także wznoszą się ku niebu dźwigi pomagające w budowie nowych mieszkań. Termin zakończenia prac w tej lokalizacji nie jest znany. Niemniej jednak widać z dnia na dzień, że wszystko zmierza ku dobremu.

Nowe inwestycje bez względu na to, gdzie powstają mają to do siebie, że cieszą mieszkańców lokalnych społeczności. Jeżeli powstają miejsca przeznaczone na mieszkania, to znaczy, że jest na nie zapotrzebowanie. Tak samo w przypadku miejsc usługowych, które mogą stać się nowym miejscem pracy dla wielu mieszkańców miasta Rybnik.