W roku 2024 Gdański Ogród Zoologiczny mógł pochwalić się całym szeregim sukcesów. W ciągu tych dwunastu miesięcy, ogrodowi udało się przyciągnąć aż 600 tysięcy odwiedzających. Przekazano także wiedzę na temat świata zwierząt podczas 300 lekcji edukacyjnych dla ponad 8 tysięcy uczniów. Rok ten przyniósł również nowe konstrukcje pawilonowe oraz przybycie wielu egzotycznych zwierząt.
Zdaniem pracowników, rok ten był wyjątkowo pomyślny dla ptactwa w gdańskim zoo. Po raz pierwszy w historii ogrodu, miało miejsce narodziny trzech warzęch czerwonolicowych, urubu różowogłowego oraz ary zielonej. Monika Dmochowska, kierowniczka sekcji ptaków, nie kryje swojej dumy z tych osiągnięć. Podkreśla, że to pierwszy przypadek lęgu tych gatunków w historii ogród zoologicznego w Gdańsku. Dodatkowo, między innymi pingwiny, flamingi i koskoroby powiększyły swe populacje o nowe potomstwo.
Sukcesy hodowlane nie ominęły również „sekcji kopytnych”. W roku 2024, do rodziny gdańskiego zoo dołączyły między innymi pekariowce obrożne, sitatungi sawannowe, alpaki i jaki. Para łosi także doczekała się młodego. Jednak największą sensacją okazały się czworaczki urodzone w stadzie kapibar. Zgodnie z relacją Pawła Ciesielskiego, specjalisty ds. mediów społecznościowych, kapibary stały się bardzo popularnym gatunkiem w ostatnich latach. Ich pojawienie się na filmach w internecie przyczyniło się do ich rozgłosu i dużej popularności wśród gości ogrodu. Czwórka kapibar otrzymała „kawowe” imiona: Mokka i Latte dla samic oraz Espresso i Doppio dla samców, które zostały wybrane spośród wielu propozycji.