Tragiczny wypadek kolejowy w Czerwionce-Leszczynach – śmierć 39-latka pod kołami pociągu towarowego

19 grudnia, w małym miasteczku Czerwionka-Leszczyny, doszło do dramatycznego zdarzenia. Mężczyzna w wieku 39 lat stracił życie w wyniku tragicznego wypadku kolejowego. Jak wynika z informacji, ofiara została śmiertelnie potrącona przez pociąg towarowy. Prokuratura podjęła działania mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.

Wstrząsające zdarzenie miało miejsce około 20:25. To właśnie o tej porze doszło do tragicznego incydentu na peronie dworca PKP Czerwionka. Ofiarą jest 39-letni mężczyzna, którego życie nagle i brutalnie przerwał nadjeżdżający pociąg towarowy. Policja i prokuratura walczą teraz z czasem, aby jak najszybciej wyjaśnić wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Jak informuje podkom. Piotr Kustoś z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, prokurator zarządził wykonanie sekcji zwłok w celu uzyskania więcej informacji na temat przyczyn śmierci mężczyzny. W wyniku tego tragicznego zdarzenia, ruch kolejowy na odcinku Czerwionka-Leszczyny został poważnie zakłócony. Utrudnienia trwały aż do północy – w tym czasie wszystkie regularne pociągi Kolei Śląskich były odwoływane. Na szczęście, przewoźnik zareagował szybko i uruchomił Zastępczą Komunikację Autobusową, umożliwiając pasażerom dotarcie do celu mimo całego zamieszania.