Rybnik na 65. miejscu wśród miast, w których najbardziej podrożały mieszkania

Ceny mieszkań w Polsce są coraz wyższe. Wzrost cen nieruchomości notujemy już od dłuższego czasu. Bliżej temu tematowi postanowili przyjrzeć się eksperci z portalu Rankomat, którzy przeanalizowali ceny mieszkań oraz ich zmienność w największych miastach w Polsce.

Ceny mieszkań w Rybniku na przestrzeni roku wzrosły o 5,60 procent

Rybnik znalazł się na 65. miejscu wśród miast w Polsce, w których ceny za metr kwadratowy mieszkania wzrosły najbardziej. Mowa o cenach mieszkań na rynku wtórnym, które zmieniały się na przestrzeni 12 miesięcy od 2021 do 2022 roku. Dokładniej w rankingu wykorzystano ceny mieszkań z czwartego kwartału 2022 roku i czwartego kwartału 2021 roku. Jeśli chodzi o mieszkania w Rybniku, to cena za metr kwadratowy wzrosła o 5,60 procent. Jest to niższy wzrost cen niż w porównaniu do całego województwa śląskiego, gdzie ceny za metr kwadratowy mieszkania średnio wzrosły o 8,15 procent.

Warto dodać, że na czele rankingu znalazł się Przemyśl ze wzrostem 27,80 procent. Na podium znalazły się jeszcze takie miejscowości jak Stalowa Wola 24.95 procent oraz Ostrowiec Świętokrzyski z wynikiem 20,00 procent.