Trudna sytuacja rybnickiej fundacji Pet Patrol

Trudna sytuacja finansowa i brak płynności sprawia, że zasłużona fundacja na rzecz ochrony zwierząt Pet Patrol Rybnik rozważa nawet zakończenie swojej działalności. Niestety, ale koszty prowadzenia takiej działalności są coraz wyższe i znacząco komplikuje to działanie właśnie takich podmiotów jak ten.

O problemach fundacji Pet Patrol Rybnik

Przede wszystkim należy podkreślić, że od wielu lat fundacja Pet Patrol Rybnik działa na rzecz zwierząt w regionie. Regularnie osoby związane z fundacją przygarniają i zajmują się czworonogami, które potrzebują pomocy. Już teraz fundacja nie jest w stanie przyjąć nowych zwierząt. Co więcej, jeśli sytuacja w najbliższym czasie się nie poprawi, to wielce możliwe, że fundacja będzie zmuszona do zamknięcia swojej działalności już z początkiem marca tego roku.

Fundacja oczywiście podkreśla, że wcześniejsza działalność była możliwa m.in. dzięki datkom dobrym ludzi. Teraz również na te datki liczą, ale zdają sobie sprawę, że może to być zbyt mało. Szczególnie, że roczne koszty utrzymania i prowadzenia fundacji Pet Patrol to prawie pół miliona złotych. Jeśli w najbliższym czasie sytuacja nie ulegnie poprawie, to fundacja rzeczywiście może zamknąć się na dobre. Warto zatem rozważyć pomoc dla rybnickiej fundacji Pet Patrol.