Coraz większe problemy finansowe w rybnickim szpitalu

Znajdujący się w Rybniku Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 znajduje się w coraz gorszej sytuacji finansowej. Okazuje się, że organizacje związkowe coraz dosadniej informują o tym, że placówka znajduję się w bardzo złej sytuacji. Co więcej, dyrekcja ma coraz śmielej mówić o cięciach w płacach.

Jak wygląda obecna sytuacja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku?

Przede wszystkim jasno trzeba powiedzieć, że długi szpitala są coraz większe. I niestety na horyzoncie nie widać, aby w tej kwestii miało się nagle cokolwiek poprawić. To oczywiście przekłada się na funkcjonowanie szpitala i pomoc chorym. Jak zaznaczają niektórzy pracownicy szpitala, w wielu przypadkach brakuje po prostu sprzętu i przedmiotów, które są niezbędne do udzielania pomocy chorym.

Ponadto mówi się o cięciach płac m.in. wśród pielęgniarek. Oczywiście cięcia kosztów w wypłatach pracowników to nie wszystkie działania, które miałyby pomóc szpitalowi wrócić na odpowiednie tory. Koniec końców szpital miałby zaoszczędzić ponad 5 milionów złotych każdego roku, gdyby udało się obniżyć pensje wybranym grupom pracowników oraz gdyby udało się zrealizować pozostałe metody obniżenia kosztów szpitala. Przypomnijmy, że na ten moment zadłużenie szpitala przekroczyło kwotę 100 milionów złotych.