Urzędnicy Rybnika chwalą się kolejnymi inwestycjami w Rybniku

W ostatnim czasie w Rybniku powstaje wiele różnego rodzaju inwestycji. Zaznaczyć postanowili to także rybniccy urzędnicy, którzy mówią, że tutejszy biznes ma się wręcz świetnie. Na dowód tego wymieniają oni kolejne inwestycje, które zostały ostatnio ukończone, są w trakcje, a także te, które niebawem wystartują.

Powstanie Panattoni Park Rybnik

W ostatnim czasie wszyscy zastanawiali się co powstanie nieopodal odcinka Drogi Regionalnej Racibórz – Pszczyna wchodzącej w skład Drogi Wojewódzkiej nr 935. Teraz wiadomo już, że w tym miejscu będzie się mieścił Panattoni Park Rybnik. Jak wiadomo ostatnio rozstrzygnął się tam przetarg na ziemię o powierzchni aż 40 hektarów.

Zakład Purmo Group Poland Sp. z o.o. rozbudowuje się

Kolejną inwestycją w Rybniku jest rozbudowa zakładu Purmo Group Poland Sp. z o.o Mieszczący się przy ulicy Przemysłowej i Mikołowskiej obiekt już niedługo zostanie powiększony. Wszystko za sprawą powstającej w tym miejscu hali produkcyjno-magazynowej, która ma liczyć aż 4 000 m2.

Kolejna hala spółki Tesko Steel Sp. z o.o.

W Rybniku wiele firm postanawia rozbudowywać swoje miejsca zakładowe. Na podobny krok zdecydowała się spółka Tesko Steel Sp. z o.o., która postawiła już halę nr 5. Tuż obok znajduje się także budynek socjalno-biurowy i ta inwestycja była również spora, ponieważ łącznie ich powierzchnia wynosi prawie 1700 m2.

Warto dodać, że nie tylko Rybnik jest miastem, które się rozwija jeśli chodzi o nasz region. Na stronie rudainfo.pl możemy znaleźć również wiele informacji na dowód tego, że tamte miasto także podąża ścieżką rozwoju.