Na dwóch rybnickich przystankach pojawiły się defibrylatory

Dwa najbardziej oblegane przez pasażerów przystanki autobusowe zostały wyposażone w nowoczesne urządzenia do ratowania życia, a więc defibrylatory. Dodajmy, że za pomocą defibrylatorów można uratować komuś życie w przypadku zatrzymania akcji serca. Na ten moment takie urządzenia medyczne zostały zamontowane na dwóch przystankach, jednak niewykluczone, że w przyszłości pojawi się ich więcej.

Poprawa bezpieczeństwa na przystankach autobusowych

Każdego dnia z przystanków autobusowych korzysta mnóstwo pasażerów. Nic więc dziwnego, że zaczęto tam dostrzegać pewne niebezpieczeństwa, czy też zagrożenie losowe. Jak wiadomo do zatrzymania akcji serca u człowieka może dojść praktycznie zawsze i wszędzie, więc nic dziwnego, że powoli w takich miejscach pojawiają się urządzenia tego typu. Na pewno dzięki temu będzie można znacznie szybciej udzielić ewentualnej pomocy, gdyby zaszła taka potrzeba.

Rozwój komfortu korzystania z komunikacji miejskiej

W ostatnim czasie w wielu miejscach w Polsce, a w tym także i w Rybniku możemy dostrzec liczne działania, których celem jest poprawa komfortu i wygody korzystania z takich miejsc. Przystanki są odnawiane, do jazdy wdrażane są ekologiczne autobusy, a w kwestii bezpieczeństwa wdrażane są właśnie takie środki jak ten, a więc medyczne urządzenia pojawiające się na przystankach autobusowych, gdzie regularnie gromadzi się sporo osób w jednym czasie.

Warto dodać, że nowoczesne defibrylatory są na tyle dobre, że podczas korzystania z nich użytkownik otrzymuje podpowiedzi jak krok po kroku ma korzystać z niego. Można więc powiedzieć, że są to urządzenia medyczne w pełni zautomatyzowane. W przypadku dwóch urządzeń, które pojawiły się na rybnickich przystankach, to są one umieszczone w specjalnych kapsułach, aby podczas zimy mogły być ciągle ogrzewane, dzięki czemu będą utrzymywać odpowiednią temperaturę przez cały czas. Warto dodać, że jakakolwiek próba otwarcia takiej kapsuły z defibrylatorem spowoduje włączenie się alarmu, przez co kradzież tego sprzętu będzie wręcz niemożliwa. Przypomnijmy, że nowoczesne defibrylatory zaczną pojawiać się już niedługo również w autobusach, a łącznie w Rybniku w takie urządzenia ma zostać wyposażonych aż 23 autokarów.