54- letni kierowca z dwoma promilami alkoholu

Jeden z funkcjonariuszy rybnickiej policji podczas swojego dnia wolnego zauważył pijanego mężczyznę, który mimo stanu wskazującego wsiadał za kółko swojego pojazdu. Jak się okazało interwencja była słuszna, gdyż pijany mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu we krwi.

Zdarzenie miało miejsce przy ulicy Górnej w Rybniku. 54- letni mężczyzna chyba nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Wielkie brawa dla policjanta, który okazał się czujny i powstrzymał kierowcę przed dalszą jazdą. 54- latek chyba nie do końca zdawał sobie sprawę z tego, że mógłby spowodować wypadek. Nie oszukujmy się, ale było o włos o d tragedii. Dobrze, że mundurowy znalazł się we właściwym miejscu o właściwej porze. Policjant zabrał kluczyki 54- latkowi i zadzwonił po kolegów policjantów, którzy szybko przybyli na miejsce zdarzenia.

Teraz 54- latek stanie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności na okres dwóch lat, oraz zabranie dokumentu upoważniającego do jazdy na rok.

Policja apeluje do wszystkich użytkowników drogi, aby nie wsiadali za kółko po spożyciu alkoholu, gdyż substancja procentowa może doprowadzić do tragedii. Włączając się do ruchu należy także pamiętać o innych użytkownikach drogi.

Według statystyk policji pijani kierowcy to wciąż nagminny problem. Aby temu zapobiec należy przede wszystkim zacząć od siebie. Niby to takie proste piłeś- nie jedź, a wielu z nas o tym zapomina i nie stosuje się do tego. Jeżeli w naszym otoczeniu znajdzie się także osoba pod wpływem alkoholu, to po prostu reagujmy i nie dopuszczajmy jej do jazdy.