Koronawirus w klubie siatkarskim

Koronawirusem tak naprawdę jest w stanie zarazić się każdy. Wirus ma to do siebie, że niestety nikogo nie oszczędza. Wirus i choroba nie wybiera. TS Volley z Rybnika również została zakażona koronawirusem.

Wszystko zaczęło się od testów na obecność Covid 19 i jeden z siatkarzy otrzymał wówczas wynik pozytywny. A jak powszechnie wiadomo pozytywny wynik testu nie świadczy o pozytywach, wręcz przeciwnie w przypadku koronawirusa jest odbierany negatywnie. W związku z tym stosując się do zasad epidemiologiczno- sanitarnych wszystkie zaplanowane treningi drużyny TS Volley jak i najbliższe mecze muszą zostać odwołane.

Najbliższy mecz siatkarzy miał się odbyć w ten weekend, niestety został odwołany. Przypomnijmy, że to już drugi mecz, który drużyna zmuszona jest odwołać ze względu na koronawirusa. Na chwilę obecną informacja jest poufna. Klub nie udziela informacji o którego zawodnika chodzi. Ciężko jest odpowiedzieć na pytanie kiedy odbędą się przełożone mecze. W drugiej lidze zawodnicy drużyny TS Volley zagrali dopiero jeden mecz. Spotkanie okazało się być zwycięskie dla drużyny z Rybnika, która wygrała 3:1 pokonując przez to swojego rywala  z Opola.

Dawid Hołda– odpowiedzialny za trenowanie siatkarzy nie mógł uczestniczyć w rozgrywkach ze względu na fakt, że łączy on ze sobą dwa etaty. Jest on odpowiedzialny także za trenowanie talentów siatkarskich w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Miejmy nadzieję, ze wygrany mecz nie będzie ostatnim zwycięstwem dla drużyny w tym roku, który non stop krzyżuje plany na każdej płaszczyźnie życia.